W jaki sposób dobierać biżuterię?

Posted on

Biżuteria to chętnie wybierany przez wiele kobiet dodatek. Dobrze dobrana jest w stanie podkreślić charakter stroju i nadać mu elegancji, ale także często sporo mówi też o charakterze i guście osoby ją noszącej. Jak dobierać tego rodzaju ozdoby?

Biżuteria
Author: Evelyne La Hola
Source: Kate&Kate
Mniej znaczy więcej
W przypadku wybierania biżuterii do stroju warto kierować się umiarem – jeśli więc analizujesz, czy do naszyjnika pasować będą kolczyki, lepiej zrezygnuj z dodatkowych ozdób. Nadmiar biżuteryjnych dodatków prezentuje się mało ciekawie i kojarzony jest z brakiem gustu, zatem o wiele lepiej wybrać atrakcyjne kolczyki i zrezygnować z naszyjnika, albo ozdobić dekolt wisiorkiem. Umiar powinien dotyczyć nie tylko ilości dodatków, ale również łączenia wykorzystywanych kruszców. Co prawda, u jubilera znaleźć można różne pierścionki czy naszyjniki łączące złoto i srebro, aczkolwiek, jeśli planujesz włożyć bransoletkę i naszyjnik, postaraj się, by wykonane były z tego samego kruszcu. Biżuteria Kraków będzie prezentować się wtedy elegancko i gustownie. Pamiętaj również o tym, aby dobrać ozdoby do okoliczności. W pracy postaw na skromniejsze ozdoby, za to pod wieczór możesz pozwolić sobie na więcej efektownych elementów.

Akcentuj swój styl
Z uwagi na to, że biżuteria Kraków może doskonale zaakcentować styl noszącej jej osoby, nie bój się sięgać po niebanalne ozdoby, które go podkreślą. Cenisz sobie styl boho? Odpowiednie dla ciebie okażą się bransoletki z kamieni, jakie można kupić nawet w dobranych kolorystycznie zestawach oraz wiszące kolczyki ozdobione piórami. Jeśli nade wszystko wybierasz klasyczną elegancję, niewątpliwie do gustu przypadną ci klasyczne złote ozdoby, jakie sprawdzą się także do pracy. Drobne kobiety powinny zakupywać delikatne pierścionki i ozdoby, jakie nie będą ich przytłaczać, zaś panie puszyste lepiej będą się prezentować w okazalszej biżuterii.

Pomysł na upominek
Biżuteria to doskonały pomysł na upominek. Niektórzy producenci pozwalają nawet dobrać ozdoby podług własnych upodobań, dzięki czemu na przykład bransoletki z kamieni mogą mieć niebanalne zawieszki obrazujące wyjątkowe okazje, jak przykładowo rocznica ślubu. Jednym słowem można wybrać biżuterię, jaka okaże się nie tylko dodatkiem, lecz także pamiątką.