Sprzedaż używanych ubrań czyli pomysł na interes, na którym w dalszym ciągu można sporo zarobić.

Posted on 12/01/2016 11:28am

Odzież to jeden z najczęściej kupowanych produktów, dziwić się więc nie ma czemu, że w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać sklepy z odzieżą nową i używaną. Moda na odzież używaną zaczęła się pojawiać w naszym kraju przed kilkunastu laty, sklepy takie stały się konkurencją dla kiepskiej jakości ubrań kupowanych w normalnych sklepach. W wielu miejscach można było kupić ubrania rzeczywiście bardzo dobre, pomimo że pochodziły z drugiej ręki to były mało zniszczone, a niekiedy trafiały się prawdziwe okazje, to znaczy ubrania światowej sławy projektantów.


Ogromnym plusem używanej odzieży (hurtownia z odzieżą używaną) jest także to, że znacznie mniej ona kosztuje. W tradycyjnych zwykły podkoszulek potrafi kosztować pięćdziesiąt złotych, w lumpeksach może to być kilka razy mniej. Rzecz jasna oferowana w sklepach używana odzież jest bardzo różnej jakości - trafiają się ubrania dobre, praktycznie nie używane, ale sporo będzie też takich, które raczej się nie będą nadawać do dalszego noszenia.

Jeszcze kilka lat temu handel odzieżą używaną był świetnym sposobem na prowadzenie biznesu. Starczyło mieć jakiegoś dostawcę - a liczne hurtownie odzieży używanej powodowały, że nie było z tym raczej większego problemu. Poza tym konieczny był lokal w dobrej lokalizacji, paru ludzi i interes mógł się kręcić pełną parą.


Sprzedawało się praktycznie wszystko, co miało wystarczającą do dalszego noszenia jakość. Dzisiaj trendy bardzo się zmieniły, ludzie w dalszym ciągu chętnie kupują używane ubrania, lecz zaczęli od nich wymagać dobrej jakości. Z tego też powodu często obecnie w sklepach z odzieżą używaną asortyment jest dokładnie przesortowany i wyceniony, kiepskiej jakości towary nawet nie będą wykładane na półki. Klienci zaczęli także zwracać uwagę na wystrój wnętrza i jakość obsługi, i to wszystko sprawiło, że obecnie należy w otwarcie tego typu sklepu włożyć znacznie więcej pieniędzy i pracy. Jeżeli będzie się jednak miało pewny dostęp do dobrego towaru i dobrze zlokalizowany lokal, to nadal da się na tym zarobić całkiem sporo.