O bardziej popularnych, mniej albo bardziej typowych, XXI-wiecznych stylach w kobiecej modzie

Posted on 11/10/2017 1:26pm

Styl ubierania się bywa uzależniony od wielu czynników. Głównym wydaje się być tu wiek, chociaż niektóre panie po sześćdziesiątce nie boją się łamać konwencji i przywdziewają typowo młodzieżowe ubrania. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia jest także rodzaj wykonywanej pracy. Dla przykładu czterdziestolatki pracujące w bankach powinny ubierać się według dokładnie określonych zasad, a pielęgniarki czy lekarze po prostu noszą białe kitle.

Ubiór formalny i nieformalny - to bodajże najbardziej oczywisty podział współczesnych stylów ubierania się. moda damska w biznesie to nade wszystko kanon sztywnych reguł. Panie prezes, czy ogólniej mówiąc reprezentantki kadry zarządzającej, muszą szykownie wyglądać, zatem najczęściej kupują spodniumy w stosowanych kolorach, zabudowane buty na niedużym obcasie i wiele par rajstop. Natomiast pewnym przeciwieństwem wskazanego sposobu ubierania się jest styl sportowy. Tu wyraz moda wydaje się mieć drugorzędne znaczenie, ponieważ najważniejsza bywa swoboda ruchów i funkcjonalność odzieży.

fotka - odzież
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Styl ubierania się w dużej mierze zależy od tego, gdzie konkretne kobieta decyduje się robić zakupy. Seniorki chodzą na pobliski bazar, żeby tam nabyć sweter albo spódnicę. Z kolei nastolatki uwielbiają nosić firmowe ciuchy: dopasowane legginsy i bluzeczki podkreślające talię. Taką ubranie (więcej pod tym linkiem) można z łatwością zakupić w butikach zlokalizowanych na terenie galerii handlowych. Każdy ceniony przez panie sklep z ubraniami damskimi zatrudnia komunikatywne sprzedawczynie, więc zakupy sprawiają dużo przyjemności, nawet gdy młoda dama ma wieczny problem z kupnem doskonale leżących spodni.

Na koniec należy obowiązkowo wspomnieć o powszednich ubraniach, które zazwyczaj zakładamy po powrocie z biura lub szkoły. Tutaj doskonale sprawdzają się spodnie i bluzki dresowe, lekkie bawełniane koszulki oraz legginsy. Niektóre gospodynie nie chcą wydawać wypłaty na taką odzież i kiedy wyjściowa sukienka lub spódnica lekko się znosi, to wtedy jej posiadaczka kupuje nową, a w starej krząta się po mieszkaniu. Czasami pięćdziesięciolatki zaopatrują się w powszednie ciuszki też w second-handach, choć w takich punktach można też znaleźć wyjątkowe, również i eleganckie wizytowe ubrania.