Zanim zaczniesz własną podróż z tańcem

Posted on

Istotą powodzenia jakiekogolwiek tancerza jest nie wyłącznie predyspozycja, ale głównie właściwe obuwie. Muszą zapewnić stopie komfort i dostateczną swobodę. Obecnie prawie każdy gatunek tańca posiada swoje specjalistyczne buty.

balerinki - wizerunek
Source: pixabay.com
Mnóstwo ludzi sądzi, że tańczyć da się w dowolnych butach. Możliwe, że mają rację, jeżeli chodzi jedynie o wesele albo inną, wyjątkową okazję do tańca. Chcąc tańczyć fachowo, należy odpowiednio zadbać o stopy, które co dzień nadwyrężamy. buty do tańca towarzyskiego bardzo odbiegają od tych, jakie zakładamy każdego dnia. Obuwie kupione w standardowym sklepie jest twarde, tymczasem do tańca nie jest odpowiednie zupełnie. W tańcu stopa wymaga obuwia lekkiego i dobrego wyważenia, żeby móc wykonywać pewne obroty, jak i podeszwy, która zapewni właściwy poślizg na parkiecie.
Właściwie obuwie taneczne nie musi być kosztowne. Jeśli rozpoczynasz swoją podróż z tańcem, wystarczy pojedyncza para obuwia. Odpowiednio dobrane obuwie zapewni ci komfort w czasie ćwiczeń. Nie myśl więc, że buty do tańca towarzyskiego to tylko zachcianka trenera. Muszą być dostosowane do twoich wymogów tak, żeby można było pozyskiwać z tańca jak najwięcej szczęścia i satysfakcji. Bolesne odciski czy pęcherze niezawodnie zniechęcą cię do dalszych ćwiczeń. Nie należy do tego dopuścić – dlatego właśnie musisz zatroszczyć się o profesjonalne obuwie taneczne.
Dzisiaj dobór obuwia do tańca nie powinno być problemem, ponieważ istnieje wiele firm specjalizujących się wyłącznie w tej dyscyplinie. Dzięki temu jest możliwość, aby wybrać obuwie dostosowane do swoich wymagań.

Jak znaleźć buty do tańca? Tak naprawdę dozwolone są każde fasony. Ważne jest, żeby but mocno przylegał do stopy. Trzeba również pamiętać o tym, żeby obuwie dopasować do stopnia zaawansowania osoby tańczącej. Zarówno kobiety, jak też mężczyźni powinni decydować się na modele na solidnym obcasie i unikać sztucznej skóry. Nim kupisz buty do tańca przekonaj się, czy na pewno są komfortowe i mają dobry rozmiar.