Nie wiesz na która biżuterię się zdecydować? Może przyszła pora, by zaprojektować ją samodzielnie?

Posted on 09/03/2016 9:00am

Na rynku udostępnia się najróżniejsze produkty, zatem formalnie nie powinniśmy mieć problemu, gdy chcielibyśmy przykładowo kupić dla siebie jakąś atrakcyjną biżuterię. Niemniej, bardzo często, pomimo rozległego asortymentu nie jesteśmy w stanie wybrać czegoś dla siebie. Poszukujemy czegoś, co akurat nam się spodoba i raz możemy mieć szczęście, by znaleźć oryginalne kolczyki czy też bransoletkę, innym razem nic nam się nie podoba lub z kolei – co pojawia się równie często – jest zbyt kosztowne. Czy są na to sposoby?

powiększenie - obuwie
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, jak mówi popularne powiedzenie: dla chcącego, nic trudnego. Jeśli faktycznie nam coś się bardzo spodoba, wielu z nas może nawet nie dojeść, tylko przeznaczyć pieniądze na daną rzecz, jako że po prostu musimy ją mieć. Pamiętajmy natomiast, że są także inne rozwiązania, jakie być może w przyszłości pozwolą rozwiązać nasze kłopoty z tego typu zakupami. Możemy między innymi zdecydować się na samodzielne robienie biżuterii.
Z chwilą, kiedy zdecydujemy się wykonać własnoręcznie bransoletkę lub naszyjnik, musimy uświadomić sobie, że efekt końcowy będzie zależny wyłącznie od nas, od naszej wyobraźni i umiejętności twórczych. Zróbmy zatem wszystko, aby własnoręcznie wykonywana biżuteria nam się podobała. W praktyce nie musi być to zawiłe zajęcie, szczególnie, jeśli zastosujemy gotowe fabrykaty do tworzenia biżuterii. Jest ich w sprzedaży tak samo sporo, jak i gotowych wyrobów tego typu, stąd też nie powinniśmy mieć problemów z zamówieniem poszczególnych elementów do projektu, jaki sobie obierzemy. Możemy zatem sięgnąć po bardziej kosztowne koraliki pandora, jakie niesamowicie się prezentują bądź wybrać standardowe plastikowe czy drewniane, jeśli właśnie takie będą najbardziej odpowiednie do naszej koncepcji. To właśnie przygotowanie dokładnego projektu i planu działania jest jak najbardziej w tym przypadku podstawą, bowiem bez wyraźnej wizji, w jaki sposób ma wyglądać dana ozdoba raczej nie uda nam się zrobić nic ciekawego.

Na początek nie spieszmy się ani z projektem, ani z zakupem niezbędnych elementów. Przeanalizujmy dokładnie jaki rodzaj biżuterii chcielibyśmy wykonać, jaki ma mieć kształt i kolor oraz jakie materiały chcielibyśmy zastosować. Gdy uda nam się wykonać jeden element, nim się obejrzymy będziemy robić ich więcej (informacje dodatkowe pod linkiem).