Właściwa troska o obuwie - gwarancja, że posłuży nam ono przez wiele lat

Posted on 03/01/2017 12:00pm

Istnieje wiele porzekadeł z butami w temacie. Z pewnością każdy z nas zna to związane z tym, iż buty mogą świadczyć o człowieku, wystawić mu świadectwo. Z tego powodu opłaca się od początku postawić na ich właściwą pielęgnację, tak, aby buty na długi czas zachowywały wspaniały wygląd i trwałość.

Jeżeli rozchodzi się o temat, którym jest odpowiednia pielęgnacja obuwia, w każdym mieszkaniu musi być łyżka do butów. Cóż to jest? To specjalistycznie zakrzywiony kawałek stali lub dowolnego tworzywa. Wykorzystuje się ją kiedy nie chcemy się schylać podczas zakładania butów, kiedy są one jeszcze zbyt ciasne, bo nowe oraz kiedy jesteśmy osobami starszymi. Tak czy siak łyżka do butów z pewnością nie zaszkodzi i będzie w każdym domu.

pielęgnacja obuwia
Author: Kasya Shahovskaya
Source: http://www.flickr.com
Jeśli już mowa o troszczeniu się o obuwie, tak, by przez lata z powodzeniem pełniły one swe funkcje, warto wspomnieć o paru zasadach, które nam to ułatwią. Jeśli naprawdę zależy nam na butach, jakie przetrwają więcej aniżeli jeden sezon, koniecznie trzeba inwestować w buty ze skóry - jedynie one się liczą jeśli rozchodzi się o wysoką jakość.Te wykonane z syntetycznych mieszanek nie potrzebują praktycznie żadnej pielęgnacji poza przetarciem raz na jakiś czas mokrą ścierką. Następny krok to wybór to impregnat do obuwia - od niego zależy bardzo wiele, to, czy buty będą przemakały, czy zimą zatrzymają ciepło, czy skóra nie popęka i tak dalej. W czasie zakupów nie można kierować się ceną, bo czasem te najdroższe preparaty okazują się całkiem kiepskie, a te z niższej półki - doskonałe. Ważne jest także to, aby bardzo starannie wybierać produkty do konkretnych butów. Jeśli zrobimy to byle jak, nie tylko nie uzyskamy spodziewanego rezultatu, ale również możemy zwyczajnie zniszczyć buty.

Należy również pamiętać o tym, iż wszelakie defekty, jakich nie obejmuje już reklamacja, trzeba szybko zgłaszać szewcowi: im szybciej się za to weźmiemy, tym większe szanse, iż nasze buty nadal będą się prezentować nienagannie. Wydaje się, iż na zakup skórzanego obuwia trzeba raczej spoglądać jak na oszczędność, a nie wydatek. Czemu? Bo właściwie pielęgnowane oraz zabezpieczane przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi w bardzo dobrym stanie przetrwają wiele. Impregnaty, tak jak przykładowo te zabezpieczające przed wodą dostępne są w niezwykle szerokiej ofercie, poprzez co każdy ma możliwość znalezienia czegoś idealnego dla siebie.