Jakiego typu nabyć sprzęt do grę w golfa? Jakie elementy są najważniejsze? O czym pamiętać?

Posted on 27/09/2017 10:56am

Tak naprawdę minimum sprzętu do rozgrywki w golfa to kij oraz piłeczka, jednak na pewno na polu golfowym lista różnorodnych akcesoriów, jakie gwarantują komfortową grę jest o wiele bardziej znacząca.

Będziemy chociażby potrzebować kołeczków tee. Co to jest? Pierwsze uderzenie następuje z punktu początkowego, czyli właśnie tee. Powinniśmy więc je zrobić ze specjalnej podstawki, jakie w czasie uderzenia minimalizują tarcie na styku piłki i koła. Dzięki temu można uderzyć lepiej, jednocześnie zużywają mniejszą ilość energii. Co w dalszej kolejności? Najwyższa kultura gry w golfa wymaga, ażeby naprawiać różnorakie szkody, które jesteśmy w stanie wyrządzić na murawie podczas gry. Najlepszy jest do tego mały widelczyk, jaki określamy jako pitch-fork. Właściciele pól bardzo dbają o murawę, tak więc coraz częściej takie “małe widelczyki” wręczane są graczom jeszcze przed rozpoczęciem gry przez pracowników danego pola golfowego.

Golf
Author: Pewex
Source: http://pewex.pl
Te wszystkie rzeczy powinniśmy gdzieś przechowywać, więc obowiązkowa jest najlepszej jakości torba golfowa. Podczas zakupu najlepiej zwrócić baczną uwagę na to, by była lekka, posiadała dużą ilość kieszeni i przegródek, w środku natomiast musi być wyściełana miękkim materiałem. Jednocześnie najlepsza torba powinna mieć parę przegródek na kije, żeby ich nie uszkodzić, a także wiele pozostałych kieszonek na bardziej drobne elementy, jak piłeczki do golfa.

Co jeszcze będzie pomocne? Z pewnością headcovery, czyli osłonki do kijów golfowych. Chronią kosztowne główki, jakie obijają się o siebie w torbie, zwłaszcza w okresie transportu. Mogą być wykonane z tego rodzaju tworzyw, jak skóra, winyl lub poliester. Muszą ochraniać przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przepuszczać powietrze, nie mogą przemakać. Ale to nie wszystko, ponieważ fachowcy powinni zakupić także szczoteczki do czyszczenia piłek oraz kijów golfowych, kolce z plastiku do butów, tacy gracze często także pożyczają wózki akumulatorowe, którymi przemieszczają się od dołka do dołka. To sprawia, że gra będzie miła i przyjemna. Może nie każdy kupi to wszystko, ale warto rozpatrzyć chociaż najbardziej elementarny sprzęt, to pewność, że gra będzie w większym stopniu atrakcyjna.