Części garderoby, które powinny być w każdej szafie. Co sprawdzi się w najróżniejszych sytuacjach?

Posted on

Każda kobieta wciąż inwestuje we własną garderobę. Pragnie kupować wciąż nowsze ubrania i buty. Jednak mimo to często możemy usłyszeć znany tekst: „nie mam co na siebie włożyć”. No cóż, pomimo dużej ilości ubrań czy dodatków problem z dobraniem właściwego ubioru nie mija. Przyczyną może być brak najważniejszych i zawsze sprawdzających się rodzajów strojów, tak zwanych klasycznych, które pasują do całej masy rzeczy, są świetne na wiele okazji oraz możemy je łatwo zestawić z innymi częściami strojów. Jakie ciuchy oraz buty są konieczne w każdej szafie?

buty - malunek
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
buty - wizja
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Taka klasyka, o jakiej jest mowa na początku, to typ ubrań ponadczasowych. Takich, które nawet gdy przeleżą parę lat w szafie stale będą się sprawdzać. Do takich rzeczy należy bez wątpienia tak zwana mała czarna, to znaczy czarna, jak najprostsza, krótka sukienka idealna na wiele okazji. Jak chodzi o sukienki wizytowe to będzie ona niezastąpiona. Świetna na romantyczną kolację, na eleganckie przyjęcie, na uroczyste spotkanie. Można ją odmienić na wiele sposobów. Dajmy na to dodać jasny żakiet, założyć na wierzch szal, użyć akcesoria w kontrastującym kolorze. Wszystko to odmieni charakter tego typu sukienki i sprawi, iż będzie ona odpowiednia na wiele okazji. Gdy mowa o takich strojach to konieczna jest idealnie dobrana bielizna nocna. Czasami nie zwracamy na takie rzeczy uwagi, jednak to błąd. Kiepsko dobrana bielizna może spowodować, że i sukienka będzie się źle układała. Stanik w dobrze dobranym rozmiarze podkreśli ładny dekolt i doda nam jak również całej kreacji niesamowitego wyglądu.

Buty są częścią kreacji oraz mogą niesamowicie popsuć albo polepszyć rezultat końcowy. Z tego powodu musimy również przywiązywać do nich dużą wagę. Prócz różnych ich rodzajów, które czasami nabywamy w sporej ilości na przecenach dobrze jest mieć w swojej szafie kilka pewników. A mianowicie takich, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Na eleganckie wyjścia, lecz również wtedy kiedy chcemy zabłysnąć przydadzą się klasyczne, czarne szpilki. Natomiast gdy potrzeba nam wygody nieodzowne będą sportowe buty. Warto posiadać w swojej szafie chociażby jedną parę tak zakorzenionych już w naszej popkulturze trampek, które są doskonałe i do dżinsów i do luźnych, letnich tunik. To tylko kilka przydatnych rzeczy, jednak kiedy je zakupimy to będziemy czuli różnicę.